Навчання

Топ 7 жалю в житті

Жалю – це те, що здатне загнати нас, людей, в глибоку депресію і якщо ви хочете прожити своє життя щасливо, то ознайомтеся. Чого краще не робити, щоб з віком ви “не загризли” самі себе:

1. Перестати підтримувати зв’язок з друзями дитинства.

Де-то до закінчення школи настає в житті такий момент, коли наше коло спілкування значно змінюється – ми їдемо вчитися в інші міста, або ж просто розходимося по різним освітнім установам, тим самим віддаляючись від наших шкільних друзів, друзів дитинства. Ваші дороги розгалужуються і закінчується це тим, що інший раз, коли проходите повз, перетинаючись з цими людьми, ви часом замислюєтеся – вітатися чи ні. Це неправильно і такого не повинно бути – дорожите іншими людьми і намагайтеся систематично, час від часу, хоча б телефонувати. Чому? Тому що в нашому житті бувають різні ситуації, а залишитися одному – найгірший варіант розвитку подій. Тримайтеся за тих, з ким вас пов’язують спільні спогади.

2. Серйозні відносини в 20 років.

Ще одне дурне рішення, за яке так багато підлітків жертвують своєю юністю. З дитинства ніхто не знає, що таке любов: ви можете відчувати фізичний чи емоційний потяг, як і любити проводити час з тим чи іншим людиною, але це не любов. Відносини важливі тоді, коли ви стаєте старше. Це й фізичні і духовні потреби, задовольняти які ви зможете лише завдяки іншій людині. Взагалі, чим старше ви стаєте, тим більше побачення будуть нагадувати вам співбесіди.

3. Купівля непотрібного сміття, марна трата грошей.

Думаю, що це можна і не коментувати. Уявіть, скільки грошей іде на абсолютно порожні, як правило, імпульсивні потреби, такі як бажання купити сухарики, чіпси або ще що-небудь з цієї ж категорії. Так, ясна річ, що хочеться, але будьте далекогляднішим – притримайте ці гроші і постарайтеся ними розпорядитися розумніше.

4. Напружені відносини з батьками.

Найближчими і теплими відносинами є відносини з вашими батьками. Навряд чи хто-небудь буде ближче до життя, ніж, приміром, ваша мама, чи не так? Так, часом батьки можуть нас “конфузить”, лаяти, але все це заради нашого ж блага, що ми починаємо усвідомлювати лише тоді, коли наші батьки вмирають. Вас можуть діставати періодичні дзвінки ваших батьків, в стилі “привіт, як справи” або ж надмірна опіка під час вашої хвороби – спершу вас все це напружує, але коли ваших батьків не стане, то повірте, ви будете дуже сильно нудьгувати по цих днях з свого життя, тому що їх вже більше ніколи не буде і все, що у вас залишиться – спогади. Любіть і цінуйте своїх батьків.

5. Відмова від дитячих захоплень.

Наприклад, коли я вчився в школі – справа була ближче до кінця навчання, у мене було хобі – я писав свої історії, перекази і розповіді тих чи інших подій свого життя, а часом і зовсім вигадані, але отримував при цьому величезне задоволення. Пізніше, коли я почав навчатися в університеті і намагався концентруватися на своїй майбутній професії, я вирішив відмовитися від цього захоплення, тому що воно здавалося мені безглуздим. Зараз я дуже шкодую про це – намагався звичайно спробувати писати історії знову, але самі розумієте, що це “вже не той”, та й я вже не такий ентузіаст, яким був раніше. Я це до того, щоб ви не кидали свої починання, а постійно намагалися їх розвивати і підживлювати якимись новими “штучками” і повірте, наскільки б вам марним або ж абсурдним ваше хобі не здавалося – вона вам ще знадобиться.

6. Проведення часу з токсичними людьми.

У кожного з нас в житті бувають, бували, а може ще і “небажані контакти”. Тобто люди, які вам не подобаються і тягнуть, найчастіше, вас лише вниз, що ви швидше за все усвідомлюєте не відразу. Можливо, що ці люди вам подобаються, але якщо при спілкуванні з ними ви постійно чуєте на свою адресу якісь затички, докори, обговорення, та чи взагалі відбувається щось, що змушує вас почувати себе пригніченим, то просто розвертайтеся від таких людей у зворотний бік і не майте з ними ніяких спільних справ, тому що добром це не закінчиться, а коли будете лежати в старості і думати про них, то нічого крім розчарування в самому собі і жалю про скоєне ви не відчуєте. Як тільки ви розумієте, що люди навколо вас роблять вас тільки гірше, то припиняйте всілякі контакти з ними – у вас своя дорога, дорога благополуччя.

7. Думки про те, що все потрібно робити поодинці.

Не потрібно постійно розраховувати лише на себе. Розраховувати на себе треба в якихось ваших особистісних рішеннях(купівля будинку, відносини), а не постійно. Наприклад, якщо ви, будучи студентом в університеті, зіткнулися з тим, що потрібно підготувати до іспиту шпаргалки в електронному вигляді, то чому б вам не поділити питання до іспиту між учнями групи, а не робити все самому? Адже куди зручніше, коли роботу виконує, скажімо, 10 людина, а не 1.